NAREDNA UTAKMICA

4. kolo - Superliga
Datum petak, 27. apr. 2018. Beginn 21:00
Mega Bemaks
Mega Bemaks
-:- Borac
Borac

A GRUPA - SUPERLIGA 2017/18

P
1 Borac 3 0 6
2 Crvena Zvezda mts 2 1 5
3 Tamiš 1 2 4
4 Mega Bemaks 1 2 4
5 Zlatibor 1 2 4
6 Mladost 1 2 4


Borac dočekuje Napredak, Duda Ivković savetnik u Borcu!

nedelja, 08 januar 2017 01:06

Nakon praznične pauze košarkaše Borca očekuje novi izazov. Ovaj put ugostiće ekipu Napretka iz Kruševca i pokušati da ostvari četvrti vezani trijumf. Navijače Borca raduje vest da se svome jatu nakon više od jedne decenije vratio i proslavljeni košarkaš Marko Marinović, koji se pre nekoliko dana priključio klubu u kome je potekao i afirmisao se kao igrač. Kako sada stoje stvari on će karijeru završiti u Borcu. 

Marinović je srećan i zadovoljan što će ponovo nastupati pred čačanskom publikom, a u nedelju očekuje da će Borac ostvariti novi trijumf: 

,,Nadam se da ću pomoći ekipi svojim znanjem i iskustvom da se plasira u Superligu. Što se tiče predstojeće utakmice to je prvi korak ka ostvarenju cilja, a ne sumnjam da ćemo dati sve od sebe da ostvarimo novu pobedu, prvu u ovoj godini. Pozvao bih publiku da dođe u nedelju i podrži nas u što većem broju“. 

Da Borac teži ka nastavku pobedničkog ritma ne krije ni Marko Radovanović, krilni igrač naše ekipe: 

"Ekipa Napretka je veoma neugodan protivnik, jer ih krasi veoma dobar šut. Ali dosta toga zavisi od našeg pristupa utakmici i ako budemo maksimalno koncentrisani od prvog minuta siguran sam da ćemo upisati novu pobedu“. 

Loše po ekipu Borca je to što će u narednom periodu zbog povrede odsustvovati Nemanja Mišković, za koga se sa sigurnošću ne zna kada će moći da nastavi da igra. 

Dobra vest za Borac mogla se čuti od gradonačelnika Čačka Miluna Todorovića koji je najavio savetodavno angažovanje u Borcu legendarnog Dušana Dude Ivkovića. 

„Biće to nešto poput svojevremenog angažmana Profesora Ace Nikolića, Duda je spreman da priskoči u pomoć i svojim savetima pomogne našem klubu da se vrati na staze stare slave“, kazao je gradonačelnik Todorović. 

Utakmica između ekipa Borca i Napretka biće odigrana u nedelju 8. januara sa početkom u 19 časova. 

Nikola Minović