13 Konstantin 1 13 15
14 Smederevo 1953 1 13 15

Naš tim ubedljiv protiv Napretka

nedelja, 08 januar 2017 22:02

U dvanaestom kolu Košarkaške lige Srbije Borac je na domaćem terenu savladao ekipu kruševačkog Napretka rezultatom 90:66. Kod domaćina najzapaženiji bio je Radonjić sa 19 poena, dok je kod gostujuće ekipe najbolji pojedinac bio Jeremić sa 13 poena.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, igrajući konkretnije u napadu i čvršće u odbrani, a bilo je i poteza koji su već na početku podigli publiku na noge. Napredak nikako nije nalazio rešenje za put ka košu, što je Borcu omogućilo da napravi seriju od 14:0. Zahvaljujući omašenim zicerima Borca Napredak je uspeo da malo smanji razliku tokom četvrtine, ali je domaćin ipak održao prednost stečenu na početku.

U drugoj deonici Borac je nastavio sa ubedljivom partijom, domaći igrači su pronalazili bolja rešenja, pogađali su sa svih pozicija, igrali čvršću odbranu, pa je i rezultat na poluvremenu bio ubedljivo u korist domaćih igrača (51:25).

U drugom poluvremenu Borac je nastavio istim tempom držeći sve konce u svojim rukama, pa je trener Bojić mogao da da šansu igračima koji su u prethodnim utakmicama imali manju minutažu.

Poslednju deonicu Borac je odigrao rutinski, konstantno imajući prednost od 20 i više poena. Napredak nikako nije uspevao da ugrozi Borac, koji je vezao četvrtu pobedu u nizu i dodatno se približio mestima na tabeli koja vode u Superligu.

Borac: Čarapić 3, Mitrović 11, Popović 12, Ćirić, Radovanović 6, Marinović 5, Radonjić 19, A. Todorović 16, Radović, Mićić 10, Đoković 2, N. Todorović 6.

Napredak: Davis 4, Dodić 1, Cvetković 4, Jeremić 13, Janjić 10, Raičević, Milinčić 5, Đorđević Marinković 10, Deletić, Mijajlović 7, Marković 12.